Vyberte si jazyk:
English Slovensky

 

Dr. Google niekedy zavádza, online klinika nie


Dr. Google niekedy zavádza, online klinika nie

K špičkovým lekárom bez čakania. Máte zdravotný problém a nie a nie ísť k lekárovi? Nájsť dobrého lekára je niekedy ťažké. Vždy nás vie ospravedlniť množstvo dôvodov, prečo odsúvať riešenie svojich zdravotných problémov do neurčita.

Raz je to nedostatok času, inokedy nechuť stráviť pol dňa v čakárni či iné, „dôležitejšie" priority.
Ak patríte k 70 percentám používateľov slovenského internetu, ktorí odpoveď na svoje zdravotné problémy hľadajú na internete, vedzte - vaše zdravotné problémy Dr. Google nevyrieši . Pravdou zostáva, že internet je dnes prvým miestom, kde ľudia hľadajú odpovede na svoje zdravotné problémy. Je to pochopiteľné.

Stačí mať prístup na internet, otvoriť si vyhľadávač a zadať jeden zo symptómov. Zrazu naisto viete, čo vám je a ako to treba liečiť. No pozor! Internetové diskusie sú síce pomocníkom, ale často v nich reagujú laici bez lekárskeho vzdelania. Preto v nich nájdete množstvo neúplných, polopravdivých či nepravdivých informácií, ktoré vám môžu skôr poškodiť ako pomôcť. Túto dieru na trhu sa snažil zaplniť najobľúbenejší zdravotnícky portál na Slovensku, www. Zdravie.sk. Na svojej platforme vytvoril 1. internetovú kliniku www.klik-klinik.sk , ktorá dnes, polroka po uvedení do prevádzky, združuje už 161 špičkových lekárov zo 71 špecializácií.

Najčastejšie sa na lekárov z www.klik-klinik. sk obracajú ľudia, ktorí si nevedia pomôcť so svojím zdravotným problémom. Ďalšia skupina si chce overiť svoju diagnózu u iného špecialistu, alebo služby využívajú aj tí, ktorí nemali možnosť navštíviť lekára s príslušnou špecializáciou. Záujem o kliniku už teraz potvrdzujú jej výsledky. Najväčší záujem je o pediatrov, urológov, gynekológov, gastroenterológov, neurológov, neurochirurgov a psychológov. Počet spokojných pacientov stále rastie. „Z našich prieskumov vyplynulo, že pacienti, ktorí sa na www.klik-klinik.sk obrátili a konzultovali svoj problém s lekárom, boli spokojní nielen s odpoveďou, ale aj s jej rýchlosťou. Takmer polovica lekárov totiž odpovedá do 24 hodín. Najväčší záujem pacientov je o základnú konzultáciu," uviedol Andrej Blanárik - zakladateľ www.klik-klinik.sk.

Poraďte sa s lekárom online

Ako klienti máte v 1. internetovej klinike www.klik-klinik.sk na výber z troch typov konzultácií. Ak len váhate, či navštíviť lekára so svojím zdravotným problémom, stačí vám základná konzultácia. Keď však potrebujete porozumieť výsledkom vami absolvovaných vyšetrení, prípadne potrebujete získať ďalší názor lekára, lepšie je zvoliť si rozšírenú konzultáciu. Komplexnú si zvoľte v prípade, keď potrebujete súhrnne konzultovať vaše výsledky vyšetrení, predpísanú liečbu, alebo získať alternatívu liečby vášho zdravotného problému. Od voľby rozsahu konzultácie sa potom odvíja čas, kedy dostanete odpoveď, ako aj cena za poskytnutú službu.

Ak ide o jednoduchšiu konzultáciu, odpoveď je spravidla rýchla a pacient ju získa do dvoch až troch dní. Pri rozsiahlejších konzultáciách, ktoré si vyžadujú osobitý čas na preštudovanie všetkých dostupných informácií, sa čas na odpoveď môže predĺžiť. Dobrá rada je síce nad zlato, ale lieky vám nepredpíše. Preto treba pamätať aj na to, že v prípade, ak si to váš zdravotný stav vyžaduje, lekára musíte vyhľadať v ambulancii. Online konzultácie vám nepomôžu v prípade, ak je váš problém kritický a okamžite ho potrebujete vyriešiť.

Vtedy sa radšej obráťte na svojho lekára alebo na najbližšiu pohotovosť.

Opýtať sa zvládnete ľahko O konzultáciu môžete požiadať, ak máte viac ako 18 rokov. Registrujte sa na stránke www.klik-klinik.sk. Vyberte si druh špecialistu a konzultáciu, o ktorú máte záujem a lekárovi popíšte svoj problém. Ak máte k dispozícii akékoľvek podklady - z vyšetrení, ultrazvukov, rtg. snímky, fotografie a podobne, nahrajte ich ako prílohu. Lekárovi za jeho konzultácie zaplatíte až po jeho odpovedi. Ceny za internetové konzultácie nehradí zdravotná poisťovňa, určujú si ich lekári prostredníctvom svojho profilu a odvíjajú sa od rozsahu konzultácie.
Zvyčajne sa pohybujú od 5 do 30 eur. Odpoveď lekára má odporúčací charakter.

Komunikácia je prísne dôverná, otázku vidí len lekár, preto sa nemusíte báť, že by sa vaše citlivé informácie dostali k tretím stranám.

Celá konzultácia je zabezpečená rovnakým systémom, aký používajú banky. Garantuje stopercentnú bezpečnosť a ochranu osobných údajov klienta. Potrebujete vedieť viac informácií?
Všetky získate na www.klik-klinik.sk.

„V horizonte piatich rokov budú internetové konzultácie bežnou súčasťou riešenia zdravotných problémov," dodáva Andrej Blanárik.

 

Partner projektu:
SWAN, a.s.
Copyright 2003 - 2016 Zdravie.sk s.r.o. Všetky práva vyhradené. Zdravie.sk je členom IAB Slovakia.
Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH.
Platforma Klik Klinik je registrovaná na Úrade na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky pod číslom 201401115.