Vyberte si jazyk:
English Slovensky

 

Príbehy so šťastným koncom


Príbehy so šťastným koncom

Máte dlhodobé zdravotné problémy alebo vás z ničoho nič začalo trápiť zdravie? Čo vám prišlo na um ako prvé? Musím navštíviť lekára! Vyzerá to naozaj jednoducho.

Bratislava 23. októbra (OTS) - Som chorý, tak idem k lekárovi. Ale funguje to naozaj takto ľahko?

Prekážok na ceste ku zdraviu môže byť niekoľko:

Najčastejšie je to problém identifikovať, ku ktorému lekárovi vlastne mám ísť.
Naše kroky musia viesť k obvodnému lekárovi, ktorý nám urobí základné vyšetrenie a pošle nás ďalej k odborníkovi. Pre pracujúceho človeka to znamená najmä stratu času, ktorý musí stráviť v čakárni. Preto si veľa ľudí necháva návštevu lekára na poslednú chvíľu, čo môže byť niekedy neskoro.

Ďalším problémom môže byť hanblivosť.
Veľa ľudí má problémy, o ktorých sa jednoducho hanbia hovoriť s niekým cudzím.

Nájsť dobrého lekára špecialistu tiež nie je vždy jednoduché.
Problémom býva vzdialenosť, ale aj dlhé čakacie doby u lekárov špecialistov.

Možno ste už u lekára boli, ale pre istotu by ste sa chceli poradiť aj s iným odborníkom. A práve túto možnosť vám ponúka nová internetová služba, ktorá sa objavila na trhu. Už od marca sa môže ktokoľvek obrátiť na takmer 170 lekárov zo 72 špecializácií na 1. internetovej klinike www.klik-klinik.sk . Urobilo tak už niekoľko stoviek používateľov, ktorí sa zaregistrovali na stránke a využili možnosť skonzultovať svoje zdravotné problémy.

Tu je zopár ich príbehov:

„Dlhodobo som sa liečila u gastroeneterológa a napriek tomu som sa stále necítila dobre. Môj lekár nevedel identifikovať príčinu mojich ťažkostí, preto som sa obrátila na www.klik-klinik.sk , spísala som všetky svoje problémy, priložila prílohy z vyšetrení a využila som komplexnú konzultáciu. Odpoveď od špecialistu z Klik-Klinik som dostala naozaj rýchlo, do ďalšieho dňa. Vymenili sme si ešte zopár správ s tým, že mi lekár napísal, že by v mojom prípade mohlo ísť aj o histamínovú intoleranciu. Odporučil mi, aby som išla k ďalšiemu špecialistovi, ktorý jeho predpoklad potvrdil.“ Povedala nám 40 ročná Mária Z. z Hlohovca.

„Ja som prvú internetovú kliniku objavil vďaka manželke.“ Pokračuje 30 ročný Milan J. „Vďaka dlhodobému stresu som sa dopracoval k bolestiam hlavy a tachykardii. Samozrejme, že som nemal čas ísť za lekárom. Lekár na www.klik-klinik.sk mi odporučil, aby som sa začal viac venovať relaxačným technikám a aby som po konzultácii s mojim lekárom zvýšil príjem magnézia. Samozrejme, nakoniec som sa odhodlal ísť aj na preventívnu prehliadku, len som k tomu potreboval ako sa hovorí – nakopnúť.“

„Moja pubertálna dcéra potrebovala vyriešiť jeden špecifický problém s psychologičkou, ale odmietala s nami komunikovať o možnosti, že by niekam išla. Našla som na internete reklamu na www.klik-klinik.sk a poslala som jej link. Keď mala istotu, že je zaručené jej súkromie, komunikovalo sa jej ľahšie a s pani doktorkou si vymenila niekoľko správ. Som rada, že sa nám to takto podarilo vyriešiť.“ Katarína N. 45 rokov.

Projekt www.klik-klinik.sk vznikol na platforme portálu www.ZDRAVIE.sk , ktorý je v súčasnosti najnavštevovanejším portálom v oblasti zdravia na Slovensku. Lekári pokrývajú široké spektrum špecializácií od všeobecných lekárov pre deti, dorast a dospelých až po špecialistov z oblasti kardiológie, neurológie, pneumológie, alergiológie a ďalších. Na jednom mieste tak ľudia môžu získať odbornú radu a usmernenie pri svojich zdravotných ťažkostiach, ale aj ďalší odborný názor v súvislosti s konkrétnou diagnózou, či medicínskym postupom. Ide zároveň aj o ďalšiu z možností konzultácií s odborníkmi v prípade raritných alebo nejednoznačných diagnóz.

 

Partner projektu:
SWAN, a.s.
Copyright 2003 - 2016 Zdravie.sk s.r.o. Všetky práva vyhradené. Zdravie.sk je členom IAB Slovakia.
Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH.
Platforma Klik Klinik je registrovaná na Úrade na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky pod číslom 201401115.