Vyberte si jazyk:
English Slovensky

 

Lekári konzultujú online. Za peniaze


Lekári konzultujú online. Za peniaze

Elektronické poradenstvo ponúkajú špecialisti na webe, no je za poplatok. Na Slovensku môžu pacienti využiť služby online komunikácie ako Klik-klinik.sk a Diagnose.me. No sú spoplatnené.

Diagnose.me ponúka konzultačné služby v rádiológii. Klient môže požiadať o radu niektorého z 50 lekárov z 20 krajín sveta. Pošle im snímky, napríklad röntgen či CT. Lekár mu napíše názor, aké problémy by mohol mať.

Zatiaľ sa do tejto služby zaregistrovalo od nás asi 150 ľudí a vyžiadali si niekoľko desiatok druhých posudkov. „Postupne rastie dôvera v online služby v oblasti zdravotníctva,“ hovorí Martin Kolesár z Diagnose.me. O tom, koľko posudok stojí, rozhodujú lekári z webu. Žiadajú zväčša 50 až 200 eur.

Na lekárov z Diagnose.me sa najviac obracajú ľudia s ortopedickými problémami a neurologickými ťažkosťami hlavy a chrbtice. Druhý názor od lekára z webu žiadajú aj rodičia pre svoje deti.

Rastie aj počet klientov služby Klik-klinik.sk, kde naši špecialisti radia pacientom. V systéme majú zatiaľ 1500 používateľov. „Vyše 300 ľudí už konzultovalo,“ hovorí Andrej Blanárik z Klik-klinik.sk.

„V horizonte piatich rokov budú internetové konzultácie úplne bežnou súčasťou riešenia zdravotných problémov,“ hovorí Blanárik.

Záujem majú aj lekári, do projektu sa zapojilo 149 špecialistov zo 70 odborností. Pýtajú si zväčša 10 až 30 eur podľa typu konzultácie. Najväčší záujem je o konzultácie s pediatrami, gastroenterológmi, neurológmi, neurochirurgmi a psychológmi. Často sa klienti pýtajú aj plastických či estetických chirurgov.

V horizonte piatich rokov budú internetové konzultácie bežnou súčasťou riešenia zdravotných problémov. Andrej Blanárik Klik-klinik.sk

 

Partner projektu:
SWAN, a.s.
Copyright 2003 - 2016 Zdravie.sk s.r.o. Všetky práva vyhradené. Zdravie.sk je členom IAB Slovakia.
Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH.
Platforma Klik Klinik je registrovaná na Úrade na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky pod číslom 201401115.